top of page
  • תמונת הסופר/תstudio LEESH

נעים להפנים: כל מה שאתם חייבים לדעת על עיצוב פנים.


 

יש נטייה לחשוב שמעצבות פנים הן נשים מתוקתקות על עקבים שמתעסקות בעיקר בהתאמת ריהוט לצבע הקיר, אבל כל קשר בין הנחה זו לעבודה שלנו הוא שגוי בהחלט. חוץ מהעקבים. הם הולכים איתנו לכל מקום - כשאנחנו מתכננות תכניות חשמל, בוחרות חומרי גמר ומפקחות על הקבלן בשטח. אז לפני שאתם לוקחים אותנו לעבודה, חשוב קודם שתבינו מה אנחנו עושות.


בתור סטודיו לעיצוב פנים אנחנו מקבלות לא מעט פניות בנוגע לעיצוב הבית. העניין הוא שהתאמת השטיח לספה, בחירת וילונות, או איזה סוקלנט מתאים לחלל האמבטיה הם לא עיצוב פנים. זה נקרא הום סטיילינג, או הלבשת הבית אם תרצו. שלא תטעו, זה לא שאנחנו ממעיטות בתחום הלבשת הבית, אבל מדובר רק בשלב אחד וסופי מתוך תהליך מחושב ומורכב. זהו בסך הכל הזילוף העיצובי, רוטב הבייגלה שסוגר את הפינה.

אז מה אנחנו כן עושות? אנחנו מתכננות ומתאימות כל חלל בבית בדיוק לצרכים שלכם: החל מהמטבח, חדר הרחצה ועד הבויידים הישן. זה מתחיל בייצור תכניות חשמל, מיזוג, אינסטלציה, תכנון נגרות מותאמת, וממשיך בירידה לשטח כדי לפקח על בעלי המקצוע, ולזהות טעויות שאפילו הקבלן עלול לפספס. בקיצור, אנחנו יודעות לבצע כל הליך שתצטרכו - בין אם זה סתימה קלה או טיפול שורש מורכב.

פירטנו עבורכם את כל התהליך - שלב אחר שלב.

 

שלב 1 - תכנון וגיבוש קונספט עיצובי

את התהליך אנחנו מתחילות בתשאול שלא מבייש ליהוק לתכנית ריאלטי, וזאת על מנת שנוכל להכיר אתכם. אבל באמת. ובשביל זה אנחנו צריכות לשמוע על כל ההעדפות, גבולות והפנטזיות שלכם. באיזו תאורה אתם נרדמים, האם אתם עצמאיים במטבח או תלויים בוולט, מעדיפים לארח בבית או לשבת אצל אחרים, האם אתם נוטים למקלחת ארוכה או לשטיף זריז. התשאול בדרך כלל חושף פרטים שעשויים לעמת אתכם עם עצמכם, ומול בני הזוג שלכם, בגלל פערים שלא הכרתם קודם. אלו יכולים להיות פערים בטעם האישי - כשאחד מכם מעדיף סקנידינבי מינימלימסטי והשני רומנטי פרובאנס, או מהסוג המחייב יותר כדוגמת מספר הילדים שכל אחד מכם מתכנן. ברגעים אלו אין לכם מה לחשוש שהבית יתפרק לפני שהוא נבנה, כי אז אנחנו חובשות את כובע המגשרות בשילוב טיפול זוגי ומוצאות עבורכם פשרה עיצובית.

לאחר שחיטטנו, הפרדנו וגישרנו, אנחנו מרכזות את כל הנתונים לתכנון החלל. לא בערך, לא ליד, אלא באופן מדוייק ומותאם לכם. התכנון מלווה בהדמייה תלת מימדית אשר באמצעותה תוכלו לראות את המציאות העתידית בבית שלכם, ומתוכה גם לגבש את הסגנון העיצובי.

שלב 2 - ביצוע

כשאנחנו מתכננות פרוייקט, אנחנו לוקחות בחשבון שיש סיכוי שניאלץ לשבור כמה קירות, גם אם השכנים יתלוננו על הרעש וגם אם אתם תיאלצו להתעטש קצת מאבק. במקרים שחלוקת הבית נכונה ואין צורך להרוס שום דבר, העבודה תתמקד בארגון הפנימי של כל חלל תוך התחשבות בנקודות חשמל, אינסטלציה, מיזוג, ריצוף ונגרות. המטרה היא כשבסוף היום בזמן כשתשכבו במיטה, ותקלטו ששכחת לכבות את האור, תצטרכו רק להושיט את היד למתג ליד המיטה, שתוכלו ליהנות ממיזוג שלא תקוע כמו פיל בחדר, וכמובן שיהיה לכם שקע זמין להטעין את הדייסון.

לאחר שסגרנו את כל הפינות האלו אנחנו מתחילות לבחור חומרי גמר. מדובר בחומרי ריצוף, כלים סניטריים וחיפויים. זהו שלב טריקי ומאוד מבלבל - בעיקר כי המבחר הוא אינסופי. מתוך המגוון הרחב נבחר את הקומבינציות הנכונות כשאנחנו מג'נגלות בין שלושה תנאים הכוללים התחשבות בטעם האישי שלכם, במגבלות החלל ובתקציב שתמיד רוצה לחרוג.


שלב 3 - פיקוח וליווי

לאחר שהסכמנו על התקציב ושלחנו הוראות לבעלי המקצוע, אנחנו ממש לא משגרות ונעלמות. בשלב זה אנחנו נועלות את העקבים ויורדות לשטח. וכשאנחנו אומרות שטח הכוונה היא לעמוד לצד בעלי המקצוע - כשהקבלן מצד אחד והנגר מצד שני. אז נכון שלא מדובר פה בבעיית אמון, ואנחנו סומכות בעיניים עצומות על מי שבחרנו לעבוד איתם, אבל בשטח אין מקום לטעויות. אנחנו נוכחות שם כל הזמן כדי לזהות חוסר דיוקים שאתם עשויים לפספס, לחשוף כשלים ולפתור בעיות שמופיעות פתאום. ותמיד צצות הפתעות - בין אם אלו צינורות שלא ראינו לפני או עמודים שמתגלים בהריסות. לפעמים החלק המאתגר הוא בכלל האינטראקציה מול בעלי המקצוע, בטח כשמדובר בקבלן שבטוח בעצמו וצריך למלא הוראות מפי שתי נשים צעירות ואסרטיביות.

לאחר שהשינויים בשטח בוצעו והחלל נקי ומסודר, נלווה אתכם בימי קניות ונלביש את החלל עם ריהוט ואקססוריז נכון.עכשיו, כשאתם יודעים מה אנחנו עושות כמעצבות פנים, עליכם רק להחליט האם זה מה שאתם צריכים.


 

משוכנעים שכן? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכםComments


bottom of page